Szegény gyerekek
Tökéletesen igaza van Ferge Zsuzsának. Azt írja az egyik újságban, amely nevének egyik szava a nép, a másik a szabadság, bár a lapnak egyikhez sincs köze, hogy a magyar kormány a költségvetés csupán egy százalékát költi a legszegényebbek támogatására. Meg olyanokat mond, hogy a gyerekek harmadának-negyedének nem jut elég étel, tüzelő, cipő. Arról már nem is beszélve, hogy a 16 százalékos egykulcsos személyi jövedelemadó jó a gazdagoknak, rossz a szegényeknek. És bizony-bizony, Ferge akadémikus asszony az igazságot mondja azzal is, hogy a kilakoltatási moratórium csak fügefalevél, átmenetileg eltakarja társadalmunk egyik legnagyobb szégyenét, de a meztelen igazságra hamarosan fény derül.
Szóval, igaza van Ferge Zsuzsának! Van azért itt egy kis gond. Ferge Zsuzsa 1989-90-ben azok között volt, akik lelkesen csápoltak a rendszerváltásért. Pont ő, a képzett tudós, a nemzetközileg elismert szakember ne tudta volna, hogy a kapitalizmus csak egyeseknek hoz gazdagságot, a többségnek viszont nyomort? Ferge Zsuzsa a szocialista-liberális értelmiség egyik tekintélyes személyisége. Demszkytől budapesti díszpolgárságot kapott, Gyurcsánytól Nagy Imre érdemrendet. Ha valaki, akkor ő tehetett volna valamit azért, hogy a szocialisták és liberális barátaik 12 éves kormányzásuk alatt ne a szegénységet növeljék, hanem adjanak valamit az embereknek. A Munkáspártban nincs egyetlen akadémikus sem, Nagy Imre érdemrendet sem kapott senki, de mi kezdettől fogva mondtuk, hogy a szegény gyerekek nem az égből pottyannak ide, hanem a kapitalizmus szüli őket. Nem elég akadémikus igazságokat mondani, hanem harcolni kell a kapitalizmus ellen. így azonban Ferge Zsuzsa - bármennyire is igaz szavai - menlevelet adnak a magyar kapitalizmus legpiszkosabb bűneihez.
"Én magyar nemes vagyok."
Mit mond Petőfi? „Nem írok, nem olvasok. / Én magyar nemes vagyok!/ Van, igaz, egy tudományom,/ Ebben párom ritkán látom:/ Enni, inni jól tudok. Én magyar nemes vagyok!" Szeretett kormányunk szerintem nem gondolja végig, hogy a királyi korona folyamatos emlegetése, ráadásul az új alkotmánnyal kapcsolatban, milyen következményekkel járhat. A másik eset az, hogy nagyon is végiggondolja, és minden csak egy jól koreografált színházi előadás része. Nos, ki gondolta volna, hogy olyan szervezet is új életre kel, mint a Magyar Nemesek Rendi Egyesülete? Nem tévedés, ilyen is van! Saját kijelentésük szerint ez a csapat „a Szent Korona tulajdonának kizárólagos és el nem idegeníthető birtokosa", és ami még izgisebb - „jogfolytonos a nemzetségek rendi tagságával, Árpád fejedelemmel való bejövetelétől számítva". Ez már azért valami a mi kis gyökértelen világunkban. Nos, a derék nemesek előálltak követelésükkel, hogy az új alkotmány a „Szent Korona Alkotmánya" legyen. Ne nevess, miért is ne? Lenne királyunk, ami már azért is jó, mert nem kell négyévente választani. Lennének nemeseink, akiknek nem kellene adót fizetni. Igaz, itt már van egy kis változás. Mostanság az fizet több adót, akinek kisebb a jövedelme. A nemesi előjogok helyreállításával teljes lenne az öröm. Persze, olyan nincs, hogy csak nemesek vannak. Valakinek kéne vállalni a jobbágy szerepét is. Tudod azét, aki dolgozik az urára, fizet is neki, de az utat is készíti. Nagyjából tudom, hogy kikre gondolnak a mai magyar nemesek. De azért nem ártana megkérdezni őket is, a leendő jobbágyokat! Vagy talán nem hallottátok Tunisz és Kairó hírét?
Tunézia és Egyiptom nincs messze
Ha valaki nem tudná, Tunisz Tunéziában van, Kairó meg Egyiptomban. A néptömegek itt is, ott is kimentek az utcára. Nem csak azért, mert az egyiknek nem tetszik Ben Ali, a másiknak meg Mohammed Hosni Mubarak. Többről van szó. Az embereknek nem tetszik az az élet, amelyet a mai világrend nekik szánt. Le- gyetel^Amerika jó barátai, tűrjétek el a zsarnokságot, békéljetek meg a szegénységgel! Cserébe mi küldjük a nyugati turisták millióit, s az ő pénzükből majd nektek is jut valami. Csakhogy nem jut! Akinek jut belőle, az a gazdagok szűk rétege. A többség sorsa a nyomor. Ben Alit már elzavarta a nép. Mubarak még taktikázik, de lehet, hogy mire megjelenik ez a lapszám, már más lesz a helyzet. Mindkét ország forrong. Amerika meg izgul, ki van akadva, hogy lehet ilyet. Két fontos országban veszélybe került az amerikai világrend, a kapitalista rendszer. A magyar politika pedig úgy tesz, mintha ez bennünket nem is érintene.
Nos, nálunk nincs nyomor és szegénység? Mi nem vagyunk az USA kiszolgálói? Mit gondoljunk mi? Nos, Mao Cetung elnöktől, aki a mai Kína megalapítója volt, 1927-ben megkérdezték: mit szól ahhoz, hogy a nyugati világ szörnyűségesnek nevezi a kínai parasztok felkelését? Mire Mao: a felkelést még a haladó gondolkodásúak is szörnyűségesnek nevezik. Nem az. Ellenkezőleg: nagyszerű dolog!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése