2011. július 21., csütörtök

Thürmer Gyula blogja: Balszemmel 244.

Áder János, az első Fidesz-korszak parlamenti elnöke besétálhat a történelembe. Ő terjeszti majd be az új választási törvényt. A hírek szerint a Fidesz összes trükkje benne lesz. Végy valami olyasmit, amit a nép imád, támogat, lelkesedik érte, és cserébe hajlandó elnézni a disznóságaidat. Az Áder-javaslatban ilyen a 200 fős parlament. Zseniális, ezt imádni fogja az utca népe! Utáljuk a pénzszórást. Utáljuk, hogy a normális életben egyébként teljesen életképtelen emberek fontoskodnak, és baromságokat csinálnak. Le a parlamentarizmussal! Nagyszerű, ez már annyira baloldali, hogy pont jó egy Fidesz-tervezetbe. Miután szeretett népünk megkajálta a 200 főt, jöhet a lényeg! Ez pedig pofonegyszerű. Olyan rendszer kell, amely a parlamentből, a politikából, a társadalomból, az országból, és előbb-utóbb az életből is eltávolítja nagyszerű rendszerünk, a piacgazdaság és demokrácia minden ellenségét. Mivel ezek csak a kommunisták, akkor hát őket! De tegyünk rendet nagyszerű rendszerünk hívei között is, mert akármilyen posztkommunista szocialistát, liberális férget mégsem lehet beengedni a nemzet házába. A cigánygyűlölő, antiszemita mocskokat is csak azért, hogy jobbról is legyen kitől elhatárolódni. Éppen ezért a választás legyen egyfordulós, ne legyen kompenzációs lista. A pártokra vonatkozó ötszázalékos parlamenti bekerülési küszöb maradjon meg, az olyan EU-s. Mindenki csípni fogja Brüsszelben. Aki hülye, nyomorult, pénztelen, civil vagy kommunista, az pedig ne is indulhasson! Éppen ezért a jelenlegi 750 kopogtatócédula helyett gyűjtsenek csak össze 1500-at, mondjuk három hét alatt. Már persze, ha bárki is oda meri nekik adni. Aki nem nekünk adja a céduláját, az nem magyar, nem nemzeti, nem korszerű. Az országos lista is legyen jó kemény! Akinek nincs legalább kilenc megyében és Budapesten területi listája, az ne pofázzon bele a nemzet nemes ügyeibe. Mi van, mi a bajod? Demokrácia? Kisfiam, a demokrácia az, ami nekünk jó! Hadd érezze a többi mocsadék, hogy itt kétharmados forradalom volt!
Aki kétharmados forradalmár, az velünk van!
Te, én megmondom Neked őszintén, hogy ez nem jó! A magyar történelem annyi jó példát szolgáltat. Miért pont ilyen liberá­lis szagú törvény jut Áder eszébe? Ott volt példának okáért Bethlen István gróf. Na, ő aztán tudta, mit kell csinálni. Micsoda hülyeség, hogy mindenkinek legyen vá­lasztójoga, ráadásul titkosan? Jól mondta Bethlen: ez csak a „nyers tömegek ural­mához" vezet. Ahol pedig a „tömegek uralma válik úrrá az egész nemzet felett, a pusztulásnak van kitéve." Nyugi, nem a Jobbik mondta, még Bethlen! Ja, és lehet­ne korlátozni a nők szavazójogát, kezdve mondjuk a szőkékkel, vagy a vörösökkel inkább? És nagyon-nagyon helyeselném, hogy a szavazás legyen nyílt. Igen, nincs semmi takargatnivalónk! Mi, a nemzeti összefogásra, az összefogdosott, bocs', összefogott nemzetre szavazunk. Aki kétharmados forradalmár, az velünk van!
Munkáspártiak, előre, mentsük meg a polgári demokráciát!
Nem fura? A polgárság anno kitalálta a parlamentarizmust, a többpártrendszert, és most maga veri szét. 1988 márciusában a Bibó Szakkollégium ifjú jogászhallgatói életüket és vérüket adták volna az egypártrendszer megdöntéséért. Na ja, az vörös egypártrendszer volt. A mostani az ég és föld, ez már narancssárga. Ugye, nincs kétséged afelől, hogy errefelé megy a dolog? A szocialista múltnak van egy tapasztalata, amit lehet, hogy a Fidesz nem tanult az ELTE-n. Nevezetesen: sok baj származik abból, ha saját rendszerünk értékeit és önmagunk állította szabályait áthágjuk. Az új választási rendszerrel a Fidesz megnyerheti a következő egy-kettő-­három, vagy ki tudja hány választást. Viszont belefojtja a szót az emberekbe, nem enged teret a felszín alatt lappangó érdekeknek és érzéseknek. És akkor jön egy nagy, magyaros bumm! Azért magyaros, mert nálunk a bumm ritkán jön, de ha jön, akkor évtizedekre nyomot hagy. Szóval, jó lenne, ha elgondolkodna ezen a Fidesz. Vagy, ha nem akar gondolkodni, ami sajnos nagyon valószínű, segítsünk neki! Beszéljünk a törvényről! Fogjunk össze mindenkivel, akinek ez nem jó! Tudassuk a világgal, hogy ez nem a mi utunk. A polgári demokrácia a sokpártiságával színház, nem a mi álmunk, de mégis készek vagyunk védeni. Akármilyen rossz is, az önkénynél jobb. Nos, munkáspártiak, előre, mentsük meg a polgári demokráciát!