Elveszített cukorfüggetlenség
Régen, még a szocializmusban, ha felemelték valamelyik élelmiszer árát, előző este közölték az akkori kormányzó párt, az MSZMP tagjaival. A kormány abban bízott, hogy a párttagok majd megértetik környezetükkel. Az eredmény inkább az volt, hogy a párttagok rohantak a boltba, hogy még az áremelés előtt bespejzoljanak. Manapság nem a kormány emeli az árakat. A tőkés cégek teszik ezt. A kormány pedig tudomásul veszi. A kormánynak cselekedni kellene, ha azt látja, hogy két hét alatt csaknem duplájára emelkedett hazánkban a cukor ára, kilóját már alig lehet 300 forint alatt kapni. Most azt próbálják türelmes népünknek bemagyarázni, hogy Líbia miatt 500 forint lesz a benzin ára. Nem tudom, hogy Ausztriában milyen a kormány, de ott a cukor 100 forinttal olcsóbb, és a benzin is kevesebbe kerül. Pedig ott a bérek jóval magasabbak, mint nálunk. Persze megvan mindennek a magyarázata. Húsz éve eladták az összes cukorgyárat. Minek is az? A külföldi tőkés meg vitte, „mint a cukrot", mert ő tudta, hogy a cukor stratégiai cikk. Magyarország egy ilyen fontos termékben elveszítette függetlenség és önállóságát.
Rovásírás és kommunistaellenesség
A Jobbik radikalizmusával jutott a parlamentbe. Sokaknak tetszett, hogy őszintén beszélnek az emberek problémáiról. A parlament azonban nem tett jót nekik. A Fidesz szinte minden ötletüket átvette. Maradt a kommunista-ellenesség, és néhány földtől elrugaszkodott ötlet. Példának okáért elhatározták, hogy száz településen rovásírásos helységnév táblát avatnak. Ez már önmagában butaság, de a legszörnyűbb, hogy el is kezdték csinálni. Nem lenne a Jobbik az, ami, ha ezt a kulturális akciót nem öntené le nagy adag kommunistaellenességgel. Egyetértek azzal, hogy a rovásírás „egyik legértékesebb kultúrkincsünk", de azzal már nem, hogy a régi magyar írást újraélesszük a 21. században. Sokkal helyesebb lenne, ha minden magyar gyerek megtanulná a mai magyar nyelvet, tudna olvasni. S, ha még egy idegen nyelvet is megtanul, van esélye a boldogulásra. A Jobbik vezetői jobban tennék, ha nem a kommunistákkal akarnának folyamatosan leszámolni, és nem a rovásírást rángatnák elő, hanem erőteljesen felemelnék hangjukat az iszonyú áremelések ellen, ha az emberek valós gondjaival foglalkoznának. De jobbat mondok: legyünk mi radikálisok, szorítsuk ki a Jobbikot erről a politikai mezőről!
Amerikai-izraeli ellentámadás
Az arab világ forrong. A néptömegek megmozdultak, követelésekkel állnak elő. Nem férhet kétség ahhoz, hogy a Munkáspárt rokonszenve és szolidaritása a dolgozó tömegek mellett van. Elítéljük az erőszakot, a líbiai vérfürdőt. Látnunk kell, hogy az igazán mélyreható változásokig még hosszú az út. Az Egyesült Államok és Izrael nem mondott le arról, hogy ők uralkodjanak az arab világban. Politikai, katonai, titkosszolgálati eszközökkel beavatkoznak arab országok életébe. Megijedtek a tömegmozdulásoktól. Igyekeznek átmenteni az eddigi rezsimeket, vagy a régi vezetőkkel együtt, vagy azok nélkül. A cél az arab világ természeti kincsei fölötti uralom. Az amerikaiak és izraeliek tartanak attól, hogy a térség országai új barátokat keresnek. Oroszország a régi-új, de már ott van Kína is. Az USA hirdeti, hogy ő az emberi jogok fő védelmezője, de arról hallgatnak, ha az amerikaikkal jó viszonyt ápoló országokban sértik meg az emberi jogokat. Az ENSZ Biztonsági Tanácsában az USA megvétózta a javaslatot, hogy tiltsák meg Izraelnek újabb telepek építését a Gazai övezetben, holott nyilvánvalóan a palesztin nép kiszorításáról, sőt fizikai megsemmisítéséről van szó.
Bármi megtörténhet
Magyarország az európai kapitalizmus egyik gyenge láncszeme. A 130 milliárd dollárnyi külső adósság fizetése csak akkor lehetséges, ha a magyar kormány kiszorítja a lakosságból ezt a pénzt, illetve, ha az EU és IMF hajlandó ehhez támogatást adni. A Fidesz-kormány ezért kettős nyomás alatt áll. Az egyik oldalon a nyugati pénzintézetek elvárásai, a másik oldalon a társadalmi robbanástól való félelem. A Fidesz-kormány egyelőre képes kezelni a problémát, de bármi megtörténhet. A Munkáspártra fontos szerep várhat. A magyar baloldal megújulásának fontos eleme a Munkáspárt. Három területet kívánunk összekötni: a nemzeti elkötelezettséget, a társadalom dolgozói rétegeihez való szociális kötődést, és a politikai radikalizmust. A növekvő társadalmi feszültségek közepette nagy szükség van ilyen pártra!