2014. október 1., szerda

A Munkáspárt karcagi jelöltjei az önkormányzati választásra

A Munkáspárt, egyetlen baloldali pártként, egy körzetet leszámítva mindenütt indul az október 12-ei önkormányzati választáson Karcagon. A pártnak városi kompenzációs listája is van (erre közvetlenül nem lehet szavazni, csak az egyéni jelöltekre leadott szavazattal), valamint a karcagi szavazók a megyei önkormányzat kialakításába is beleszólhatnak, mert a Munkáspárt itt is listát állított. A Fidesz-KDNP és a Jobbik polgármesterjelöltjén kívül egy független jelölt is összegyűjtötte az ajánlásokat, azaz hárman versenyeznek a polgármesteri székért a városban. A városi képviselőjelöltek között csak a Fidesz-KDNP, a Karcagi Ipartestület és a Jobbik indít mind a nyolc körzetben jelöltet, a Munkáspárt hét, a Magyar Igazság és Élet Pártja öt körzetben volt képes erre. Ugyanennek az öt pártnak van kompenzációs listája, vagyis csak nekik van esélyük arra, hogy a három listás képviselői helyet megszerezzék. Más párt nem indít képviselőjelöltet egyetlen körzetben sem: sem a Lehet Más a Politika, sem a Magyar Szocialista Párt, sem az Együtt 2014, sem a Demokratikus Koalíció, sem a szocdemek, sem Fodor Gábor liberálisai, sem Bokros Lajosék. Kérjük, szavazzanak az egyetlen karcagi baloldali párt: a Munkáspárt egyéni jelöltjeire és megyei listájára.
A Munkáspárt képviselőjelöltjei Karcagon:
1-es körzet (4 induló): nincs jelölt

2-es körzet (6): Czinege József mezőgazdasági gépész, jelenleg munkanélküli, közmunkát végez a városban
1969-ben született Karcagon.
Édesapja a Május 1. Tsz-ben dolgozott mint vegyszeres traktoros. Édesanyja háztartásbeli. A Kováts Mihály Általános Iskolában végzett, bejáróként. Naponta több kilométert kerékpározott, hogy a tanyáról jó iskolában tanuljon. Varga Mihály jelenlegi nemzetgazdasági miniszter osztálytársa volt. Édesapja foglalkozását kívánta folytatni, ezért Kunhegyesen növénytermesztő-gépész szakmát tanult.
Ezt követően Kalocsán elvégezte a tiszthelyettesképző iskolát, és harckocsizó tiszthelyettes lett. Első beosztása Tapolcán volt. Itt mint század szolgálatvezető ténykedett. Amikor az alakulatát felszámolták, őt őrmesterként szerelték le. Rövid ideig a bauxitbányában is dolgozott, de azt is bezárták.
Jelenleg álláskereső, és áldozata a Csillagszem Állatvédő Alapítvány állatmentésnek álcázott törvénytelen eljárásának: állataik elkobzásának. Családalapításra nem is gondolhat, mivel ennek nincsenek meg az anyagi feltételei.
Közmunkásként jelenleg 50 cigány dolgozik a keze alatt.
A szavazólapon a hat jelölt közül a hatodik helyen található.

3-as körzet (5): Nagy Józsefné gyermekgondozónő, óvónő, jelenleg nyugdíjas
Karcagon született 1940-ben. Édesapja, édesanyja, a Karcagi Téglagyárban dolgozott. Ő maga is téglagyári munkásként kezdte az életet. Később Budapesten gyermek gondozónői képesítést szerzett. A gimnáziumot Karcagon, Debrecenben és Miskolcon végezte. Érettségit a miskolci Földes Gimnáziumban tett, Hajdúböszörményben szerzett óvónői képesítést. Két fiúgyermek édesanyja. Orvosasszisztens, házi betegápoló, csoportvezető óvónő volt. Utolsó munkahelye a csopaki rendőrtiszthelyettesi iskola volt, ott egészségügyi előadóként dolgozott. Ma karcagi lakos, a Munkáspárt vezetőségi tagja volt több évig.
Részt vett a cigánybűnözés megelőzhetőségének kutatásában a Borsod Megyei Rendőr Főkapitányságon. Ott pályázatot is nyert. Támogatta géppel és szaktanácsadással Karcagon az Északi Cigányvároson a baptista imahely létrehozását. Mint a gyermeknevelés szakértője támogatja az egy asszony – egy gyerek gondolatának bevezetését – a gyermekszegénység, az éhezés megakadályozása céljából. Főként a cigánylányokat kell erről meggyőzni.
Szükséges az alapjövedelem vagy minimáljövedelem bevezetése,mivel a gépesítés mai színvonalán nem lehet mindenkinek munkát biztosítani. Küzd azért,hogy ez 120 ezer forint legyen fejenként és havonta. Az ipari tanulók esetében a munkavédelem rendkívüli fontosságát szorgalmazza, különös tekintettel a legutóbbi, Farkas Józsefet ért halálos balesetre – ő a kukoricacímerezés közben kapott fertőző megbetegedést.
Szorgalmazza a devizahitelek, egyáltalán a lakást, a lakhatást érintő hitelek eltörlését: a magyar lakosság elszegényedését meg kell állítani.
A szavazólapon az öt jelölt közül a második helyen található.

4-es körzet (5): ifjabb Nagy József repülőmérnök, hivatásos katonatiszt, évek óta munkanélküli, a Kossuth téri toronyházban most lakoltatták ki, a lakást a valós érték töredékéért elárverezték
Karcagon született 1963-ban. Édesapja hivatásos tiszt, édesanyja képesített óvónő. Az általános iskolát Miskolcon, a középiskolát Diósgyőrben, a Kohóipari Szakközépiskolában végezte .Képesített kohász. A Kilián György Repülő Műszaki Főiskolán szerzett repülőmérnöki képesítést. Beszél oroszul.
Első beosztása a taszári repülőtéren a javító osztály parancsnoka volt, az alakulat gyakorlati felszámolásáig. Ez az alakulat települt 1956 után Kunmadarasról Taszárra.
Többször dolgozott Tengizben is, de most gyakorlatilag munkanélküli, mivel repülőmérnökökre Magyarországon nincs szükség (a Malévot is felszámolták).
Középiskolás kora óta tagja a pártnak.
Devizahiteles. Egy hete árverezték el a lakását a Kossuth téren. Mindent tud a rendszerváltás bűneiről. Ajánljuk, hogy szavazzanak rá, mert gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezik a mostani rendszer minden aljasságáról.
A szavazólapon az öt jelölt közül az első helyen található.

5-ös körzet (5): Horváth Sándor, a Munkáspárt karcagi elnöke, géplakatos, traktoros, munkavédelmi technikus
Évtizedek óta a Munkáspárt helyi elnöke. Két önkormányzati ciklusban, nyolc éven át volt önkormányzati képviselő Karcagon. Köztiszteletnek örvendő munkáspárti politikus. A párt megyei alelnöke, tagja volt a Központi Bizottságnak is.
A szavazólapon az öt jelölt közül a harmadik helyen található.

6-os körzet (4): Horváth Sándorné orvosasszisztens, nyugdíjas
Rendszeresen indul a Munkáspárt jelöltjeként az önkormányzati választásokon. A városi rendelőintézetben évtizedeken át orvosasszisztens volt, nagyon sokan ismerik.
A szavazólapon a négy jelölt közül a második helyen található.

7-es körzet (4): Czinege Piroska nőiszabó, évek óta munkanélküli, a Csillagszem állatvédő alapítvány karcagi állatlopásának egyik károsultja
1971-ben született Karcagon. Édesapja a Május 1. Tsz-ben dolgozott traktorosként. Édesanyja háztartásbeli volt, és nevelte a tanyán a négy gyermekét. A család mindig állattenyésztéssel foglalkozott.
Az általános iskolát bejáróként a Kovács Mihály Általános Iskolában kezdte meg. Majd zöldségtermesztő szakmunkás bizonyítványt szerzett Jászapátiban, hogy kertészként tudjon elhelyezkedni. Ezt követően a Szentannai Sámuel Szakközépiskolában szerzett mezőgazdasági áruforgalmazó képesítést, és leérettségizett.
A rendszerváltás után varrónőként helyezkedett el a Háziipari Szövetkezetben, Kisújszálláson a Kuntex Kft.-nél. Megpróbálkozott Németországban állatgondozóként elhelyezkedni, de elfelejtették a bérét kifizetni.
Jelenleg álláskereső és harcos személyiség. Amikor a Jobbik megyei alelnökének felesége a Csillagszem Állatvédelmi Alapítvány nevében elkobozta 1 db bikájukat és 11 db üszőjüket, ő vette kézbe a dolgot és írt 300 levelet a hatóságoknak és pártoknak. Így került kapcsolatba a Munkáspárttal. Közösen bebizonyítottuk, hogy lopás történt. Abonyi Mónika nem jogerősen végrehajtható börtönbüntetést kapott a Karcagi Járásbíróságon, és 2.5 millió forint kártérítést kell fizetnie a családnak.
A Munkáspárt Karcagi Szervezete ezért jelölte képviselőnek: talpraesett, okos asszony.
A szavazólapon a négy jelölt közül a harmadik helyen található.

8-as körzet (4): idősebb Nagy József, a Munkáspárt karcagi szervezetének vezetőségi tagja, kísérleti fizikus, feltaláló, hivatásos katonatiszt, matematika-fizika-munkavédelmi szakos tanár, jelenleg nyugdíjas, több internetes hálószem adminisztrátora
1939-ben született Karcagon. Általános iskoláit Karcagon, a mai Református Általános Iskolában végezte. Reál érdeklődésű, fizika szakkörös tanuló volt. A gimnáziumot Karcagon a Gábor Áron Gimnáziumban érettségivel fejezte be dr. Csávás István tanítványaként. A gimnázium alapító KISZ-titkára volt. Érettségi után az OTP-nél volt könyvelő.
Bevonulása után elvégezte az egyesített tiszti iskolát. Tűzszerészként részt vett a vasfüggöny aknamentesítésében. Rendőrtiszti iskolát is végzett, és nyomozó volt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, mint sikkasztási specialista. Itt kutatta a cigánybűnözés témáját. Dolgozott együtt Pásztor Albert ezredessel, aki most Miskolcon polgármesterjelölt.
Matematika (számitástechnika)-fizika-munkavédelmi szakos tanár. Több találmánya katonai jellegű. A Haditechnikai intézet külső munkatársa is volt. A Munkáspárt városi alapszervezetének vezetőségi tagjaként a párt kongresszusán javasolta az alapjövedelemmel kapcsolatos csatlakozást, a büntetőügyekben az áldozatok védelmének fokozását, a választási visszaélések gyorsabb kivizsgálását. Mint érintett aktívan harcol a devizahitelesek károsultjaiért.
A szavazólapon a négy jelölt közül a második helyen található.
***
A megyei önkormányzati szavazólapra öt párt jutott fel: a Fidesz-KDNP, a MUNKÁSPÁRT, a Jobbik, a Magyar Szocialista Párt és a Demokratikus Koalíció. A Munkáspárt listáján Horváth Sándor karcagi elnök a második helyen található.

Nincsenek megjegyzések: